کتابخانه روستای قایش

کتابخانه روستای قایش

کتابخانه روستای قایش

کتابخانه روستای قایش

کتابخانه روستای قایش

طبقه بندی موضوعی

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان همدان

شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰ ب.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر

 

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(ع) و به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت برگزار می‌شود.

۶ عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع‌های امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمد بن موسی(ع) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می‌شود.

 در بخش کودک کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها»، نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من»، نوشته مجید ملا‌محمدی، انتشارات به نشر(آستان قدس رضوی) معرفی شده است.

 همچنین در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا (ع)، کتاب با موضوع زیر انتخاب شده است که به شرح ذیل است:

«زندگی به سبک خورشید»، نوشته مهدی غلامعلی؛  انتشارت جمال؛ «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، نوشته محمدرضا شرفی؛  انتشارت موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی؛ «بانوی ملکوت»، نوشته   علی کرمی‌جهرمی؛ انتشارات بوستان کتاب و کتاب «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان‌منش؛ انتشارت دفتر پژوهش‌های آستان قدس رضوی.

گفتنی است،  علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب‌های مسابقه از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ به کتابخانه‌های عمومی  سراسر کشور مراجعه کنند

دلنوشته

پنجشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۲۳ ق.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر

 

 

Image result for ‫دلنوشته از امام زمان با عکس‬‎

 

 

 

Image result for ‫دلنوشته از امام زمان با عکس‬‎

حدیثی از امام زمان(ع)

پنجشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۱۴ ق.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر


Image result for ‫حدیث از امام زمان با عکس‬‎

تبریک ولادت امام زمان

پنجشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۱۰ ق.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر


Image result for ‫عکس متحرک تولد امام زمان‬‎

 

Image result for ‫عکس متحرک تولد امام زمان‬‎

 

دعای امام زمان (عج)

پنجشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۹:۰۷ ق.ظ | اعظم احمدی | ۱ نظر

Image result for ‫عکس متحرک تولد امام زمان‬‎

اطلاعیه عضویت رایگان

سه شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰ ب.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر


اطلاعیه

با توجه به در پیش بودن هفته جوان ( 16 لغایت 22 اردیبهشت ماه ) ثبت نام جوانان (  29 -15 سال ) 

در تاریخ 18/2/1396 در تمام کتابخانه های عمومی کشور رایگان میباشد . در ضمن طبق رعایت بند 2-16 دستورالعمل عضویت مجموعه دستورالعمل های کتابخانه های عمومی مبنی بر دریافت 5000 ریال هزینه صدور کارت عضویت الزامی است .


معرفی دو کتاب لالو و کتاب تخم مرغ خال خالی

شنبه, ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴ ق.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر

 عنوان کتاب: لالو
نویسنده: یوسف قوجق
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
تعداد صفحات: 102


«مراد» یا «لالو» پسر کوچکی است که توان تکلّم ندارد، مادرش را در بدو تولد و پدر را بر اثر حادثه‌ای در روستا از دست می‌دهد و با مادر بزرگ خود «عجب دایزا» زندگی می‌کند. روستای محل اقامت مراد دچار اعتقادات خرافی نادرستی است که بر اثر جهل مردم و دامن زدن پیرزنی به نام «چچو» به فرهنگ عمومی مردم رسوخ کرده است و تلاش‌های شخصیت‌های آگاه مقابل او از جمله «قلیچ» برای مبارزه با افکار خرافی او مؤثر نیست. این خرافات گریبانگیر مراد و پدر بزرگ او «عاشیق آیدین» هم می‌شود و هر یک را به نوعی آزار داده و از جامعه منزوی کرده است. این نوه و پدر بزرگ که هرگز یکدیگر را ندیده بودند بر اساس وقوع اتفاقات هیجان‌انگیزی به هم می‌رسند و پدر بزرگ موفق می‌شود میراث ارزشمند خود را به نوة کوچکش انتقال دهد و با کمک این میراث گرانقدر مراد را به شخصیتی دوست‌داشتنی و مقبول برای مردم روستا مبدل می‌کند و با قلب مهربان و رفتارهای انسانی خود آیندة او را متحوّل و مردم روستا را بیدار می‌سازد.

لحن نویسنده در کتاب صمیمی و زبان او روان و خوش‌فهم است، اما به کار بردن ضرب‌المثل‌ها و جملات محلی که اغلب بدون پانوشت آمده است فهم برخی از این اصطلاحات را دشوار می‌سازد.


        

 عنوان کتاب: تخم مرغ خال خالی
نویسنده: تاد هیلز / ترجمة معصومه اکبری
نـاشـر: گیسا
تعداد صفحات: 48

«تخم مرغ خال خالی» عنوان کتابی مصور و خوش‌خوان از تاد هیلز با ترجمة معصومه اکبری است که برای کودکان گروه سنی «الف» منتشر شده است. موضوع اصلی کتاب داستان‌ غاز و اردکی است که روزی در سبزه‌زاری یک تخم بزرگ خال‌خالی پیدا می‌کنند و هرکدام مدعی مالکیت آن می‌شوند و درنهایت به توافق می‌رسند که دو نفری از تخم مرغ مراقبت کنند تا در نهایت با راهنمایی دوستشان گنجشک، به رازی دربارة تخم مرغ گندة خال خالی، پی می‌برند که دوستی‌شان را شیرین‌تر می‌کند. پیام اخلاقی کتاب به کودکان می‌‌آموزد به جای قضاوت زود هنگام با تفکر و پرسش از افراد مطلع مهارت حل مسئله را در خود تقویت کنند و علاوه بر آن به ارتقای مهارت ارتباط میان‌فردی ایشان نیز کمک مناسبی می‌شود.

تصویرگری و روایت ساده و جذّاب «تخم مرغ خال خالی» به این کتاب قابلیت مناسبی برای بهره‌گیری در اجرای نمایش و برنامه‌های قصه‌گویی بخشیده است.

خواندن این کتاب حائز جوایز بسیار در سطح بین‌المللی برای کودکان، به والدین، مربیان مهدهای کودک و کتابداران توصیه می‌شود و دیدن تصاویر کتاب نیز می‌تواند برای ساعتی کودک را سرگرم و با کتاب آشنا سازد

کتابخوان اردیبهشت ماه 96

شنبه, ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۵۲ ق.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر


 

شهادت باب الحوائج حضرت امام موسی کاظم تسلیت باد

يكشنبه, ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۱:۴۱ ب.ظ | اعظم احمدی | ۰ نظر